Kurt Baba Oyunu Nasıl Oynanır?


ReklamKurt Baba Oyunu Nasıl Oynanır?

AMACI: Bedensel koordinasyon gerektiren hareketleri yapabilme

OYUNCU SAYISI: Sınıf mevcudu

YAŞ GRUBU: 3-4 yaş

OYUNUN OYNANDIĞI YER: açık hava veya sınıf salon

UYGULAMA:
bir kişi kurt baba olur. Diğer çocuklar kurt baba uyurken kurt babanın elmalarını toplar. daha sonra çocuklar kurt babaya kaçar elma topladıklarını söylerler ve kurt babada en çok elmayı toplayan çocuğu yakalamaya çalışır. yakalanan kişi kurt babanın yanına geçer. En son kalan oyuncu oyunu kazanır.

Bugün öğrencilerimle oynadığımız oyundu. Biraz değişiklik yaptık biz. Kurt babayı halkanın içine aldık ve etrafında şarkı söylemeye başladık. ” Ormanda gezer iken kurt babaya rastlar iken kurt baba kurt baba napıyosun? Yemek yiyorum. Oooo afiyet olsun. Ormanda gezer iken kurt babaya rastlar iken kurt baba kurt baba napıyosun? Dişlerimi fırçalıyorum. Ooo kolay gelsin. Ormanda gezer iken kurt babaya rastlar iken kurt baba kurt baba napıyosun? Sizi yakalıyorum!” der ve koşarak çocuklardan birini yakalar. Yakalanan çocuk kurt baba yerine geçer.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>