Sakla Samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon


ReklamSakla Samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon

Bu atasözünün içinde çok büyük anlamlar var..
Biz hayatımızda çok şey isteriz fakat hepsi olmaz. Bu yüzden insanın daima sorunları çözmeye hazır olması lazım. Herkes bilir ki saman yani para insan için önemli şeylerdendir. Paranın da sonu olur bu sebepten bir şey yapmadan önce iyice düşünmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor.

Bence şu anda ülkemizde olan sorunlardan biri enerji kaynaklarının kısıtlı oluşudur. Çünkü bütün ülkemiz için enerji kaynakları yeterli değil. Tabii ki her aile varlık içinde yaşamak istiyor. Bu sebepten ben düşünüyorum ki herkesin her zaman her yerde tutumlu olması lazım.

Sadece parayı değil vaktimizi de idareli kullanmamız gerek çünkü vakit o kadar çabuk geçer ki hiç anlamazsın. Vakit de para gibi kıymetli bu yüzden bizim durmadan çalışmamız yeni şeyleri öğrenmemiz gerek. Bizim için çok değerli olan zamanın kaybolmaması için gayret etmemiz lazım.
Dünyamız için en önemli şey nedir? Tabii ki su! Su insanın hayatında önemli bir rol oynar çünkü susuz yaşam olmaz. Ama bazıları bunu hiç anlamıyor ve onu kullanmayı da bilmiyorlar.
Ben açıkça söyleyebilirim ki; dünyada hiçbir şey sonsuza kadar sürmez yani her şeyin bir sonu vardır. Bu yüzden: “Sakla samanı gelir zamanı.” demek istiyorum.

Yazan: Gülvira Maylibekova


ReklamBir önceki yazımız olan Alma şehir kızını, hamam der ağlar; alma köylü kızını, harman der ağlar atasözünün anlamı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi, Ortalama 5 Üzerinden 5,00 )
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>