Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri


ReklamŞeytana Tapan Ünlülerin İsimleri

Satanistler Ortaçağ ve sonrasında Kabalistler Gül-Haçlar gibi gizemli örgütler ve büyü tarikatları ile birlikte anıldılar. Modern satanizm olarak adlandırılan ve günümüzde etkin olan satanizm ise 1960′larda Amerika’nın California eyaletinde ortaya çıktı. Anton Szandor LaVey adlı kişi 1966 yılında ‘Church of Satan’ (Şeytan Kilisesi)’ni kurduğunu açıkladı. Ancak LaVey’den çok daha önce 1900′lerin başında yaşayan Aleister Crowley günümüzdeki satanizmin ilk temellerini atmıştı. ‘Büyük Canavar’ (The Beast 666) lakabı ile anılan Crowleyyaptığı büyüler ve hayvanların katledildiği uyuşturucunun yoğun olarak kullanıldığı kanlı ayinleriyle ünlü idi. Crowley’nin felsefesinin temel noktasını ‘ne istiyorsan onu yap’ düsturu oluşturuyordu. Bu felsefe Crowley’e göre şeytan tarafından kendisine yazdırılmış olan The Book of Law (Kanun Kitabı) adlı kitapta ayrıntıları ile anlatılmaktaydı. Bu sapkın inanca göre insan içinden geçen her ne ise bunun neden olacağı felaketleri ve kötülükleri düşünmeden onu hemen yapmalıydı. Örneğin canı taşkınlık istiyorsa her türlüsünü yapmalı birine kızgınlık duyduysa öfkesini hemen dışa vurmalı hatta içinden karşısındakini öldürmek geçiyorsa bunu hemen yerine getirmeliydi.
Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri
Sağdaki resimde Gül-Haçlar’ın ritüellerinde giydikleri önlüklerden biri soldaki resimde bir başka ritüel kıyafeti. Sapkın törenlerin önemli bir parçası görülmektedir.
Toplumda dirlik ve düzen bırakmayacağı açıkça belli olan bu anormal fikirleri Crowley şu sözler ile savunuyordu:
Ben kutsal şeylere küfretmeyi cinayeti tecavüzü devrimi istiyorum. İyi ya da kötü herhangi bir şeyi yeter ki güçlü olsun.3
Kuşkusuz güçlü olmanın kötü olmakla ve kötülükleri savunmakla sağlanacağını düşünen Crowley büyük bir yanılgı içindeydi. Çünkü kötülük herşeyden önce insanın kendisine zarar veren bir özelliktir. Bununla birlikte kötülüğe dayalı bir güç elde edilse bile bu güç her zaman için kısa süreli olmaya mahkumdur. Zulüm haksızlık vicdansızlık üzerine kurulu olan her sistem mutlaka yıkılmış yenilgiye uğramıştır. Aleister Crowley’nin ‘insan canı ne istiyorsa onu yapmalıdır’ felsefesiyle anlatılmak istenen ise insanın içinden geçen her türlü kötü düşünce duygu ve kararları hiçbir sınırlama olmadan yerine getirmesidir. Diğer bir deyişle nefsi insana ne emrediyorsa insanın ona uyması nefsine hakim olmayı bırakması anlamını taşır. Bu da son derece tehlikeli bir durumdur. Allah Kuran’da insanın nefsinin sürekli olarak kötülüğü emrettiğini (Yusuf Suresi 53) ancak aynı zamanda insana bu kötülükten nasıl korunup sakınacağının da ilham edilmiş olduğunu bildirir. (Şems Suresi 8) Ayrıca Kuran’da “… Kim şeytanın adımlarına uyarsa (bilsin ki) gerçekten o (şeytan) çirkin utanmazlıkları ve kötülüğü emreder…” (Nur Suresi 21) ayetiyle buyurulduğu üzere şeytanın da asıl amacı insanları kötülüğe sürükleyebilmektir. Şeytanın kullandığı en önemli silahlardan birisi insanın kendi nefsidir. Nefis sürekli kötülüğü emrettiği için nefsine ve şeytana uyan kişi büyük bir yıkım içindedir. İnsanın kurtuluşu ve mutluluğu ancak nefsinin emrettiklerinden sakınması ve kayıtsız şartsız vicdanına uyması ile mümkündür. Kötülüğe uyarak kurtuluşa ereceklerini sananların sonu ise korkunç bir hüsrandır:
Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri
Satanizmin tarihi Ortaçağ’ın sapkın büyü ve masonik tarikatlarına kadar uzanmaktadır. Bu tarikatlardan biri de ünlü Gül-Haç tarikatıdır. Pek çok sapkın tören ve ritüelin yapıldığı Gül-Haç tarikatının en belirgin özelliklerinden birisi de şeytana tapanlarla olan yakın ilişkisidir.


ReklamBir önceki yazımız olan 1. Dünya Savaşında işgal edilen yerlerin haritası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Buradan Buldular:

  • seytana tapan ünlülerin isimleri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>